Top zawody w Koszalinie

  1. Praca Koszalin
  2. Rynek pracy w Koszalinie
  3. Top zawody w Koszalinie
Filter

Czy barometr zawodów jest obiektywny?

Barometr zawodów, czyli zestawienie ukazujące, które profesje należą do nadwyżkowych, a które do deficytowych, nie jest z pewnością wiernym odzwierciedleniem sytuacji na koszalińskim rynku pracy. W końcu nie wszystkie osoby pozostające bez pracy rejestrują się w urzędach pracy. Nie wszystkie firmy mające trudności kadrowe, decydują się także od razu na współpracę z PUP-em.

W niektórych zawodach w ogóle nie ma bezrobotnych. Tak jest np. w przypadku projektantów aplikacji sieciowych i multimediów. Zawody maksymalnie deficytowe to takie, w których w ogóle nie znajdziemy bezrobotnych. W Koszalinie zaliczono do tej kategorii administratorów nieruchomości, pośredników pracy, analityków systemów komputerowych czy techników nauk biologicznych.

Dla kogo znajdzie się najwięcej ofert pracy w Koszalinie?

Pracodawcy szukają architektów krajobrazu, asystentów nauczycieli, operatorów maszyn i urządzeń dźwigowo-transportowych. O zatrudnienie w tym mieście nie muszą martwić się instruktorzy fitness, operatorzy maszyn do wyrobów cementowych i kamiennych, funkcjonariusze służby więziennej, a także pracownicy wykonujący proste prace. W Koszalinie brakuje też policjantów i strażaków.

Kto w Koszalinie dobrze zarabia?

Na zarobki nie powinni narzekać administratorzy systemów komputerowych, agenci nieruchomości, analitycy systemów komputerowych oraz kierownicy do spraw technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych. Ciekawe oferty pracy w Koszalinie trafiają się nawet matematykom i nauczycielom muzyki. Pracę z powodzeniem znajdą również rzeczoznawcy oraz specjaliści do spraw szkoleń i kadr.

Zostaw komentarz