Studia – 4 najbardziej przyszłościowe kierunki

  1. Praca Koszalin
  2. Rynek pracy w Koszalinie
  3. Studia – 4 najbardziej przyszłościowe kierunki
Filter

Coraz więcej młodych ludzi porzuca pomysł o studiowaniu. Rozczarowanie niskim poziomem kształcenia oraz spore bezrobocie wśród młodzieży może działać odstraszająco. W rzeczywistości studia nadal się opłacają, ale oczywiście nie każde – liczy się nie tylko kierunek, ale też specjalizacja oraz indywidualne predyspozycje. W dużych miastach każdy ma szansę na znalezienie pracy, niekoniecznie zgodnej z wyuczonym zawodem. W mniejszych miejscowościach sprawa wygląda inaczej – tu nierzadko bardziej ceni się zawodowców niż absolwentów studiów humanistycznych.

Co zatem warto studiować, by szybko znaleźć pracę w Koszalinie?

1. Finanse, rachunkowość
Pracodawcy narzekają na braki kadrowe w księgowości. Analityczne myślenie i skrupulatność są bardzo ważne w tej dziedzinie. Osoby, które przy tym operują językami obcymi, mają szanse na dobre zarobki w międzynarodowej firmie. Oczywiście w każdym mieście działają też małe biura rachunkowe, które potrzebują pracowników. Księgowa czy specjalista ds. finansów może pomyśleć także o własnej działalności lub świadczeniu usług w formie zdalnej.

2. Informatyka
Administrator stron internetowych lub baz danych, analityk, tester systemów teleinformatycznych, programista, a także grafik komputerowy – w IT pracy jest pod dostatkiem, a utalentowany specjalista nie zarabia najgorzej. W tym sektorze ofert będzie przybywać wraz z rozwijającymi się technologiami i nowymi specjalnościami.

3. Logistyka
Ogłoszenia rekrutacyjne w Koszalinie są kierowane m.in. do logistyków i spedytorów. Branża transportowa odczuwa duży deficyt rąk do pracy i mowa tu nie tylko o kierowcach ciężarówek.

4. Studia techniczne
Inżynierowie mają obecnie wiele perspektyw. Wysoko ceni się elektryków, energetyków oraz absolwentów budownictwa. O pracę w Koszalinie śmiało mogą starać się też inspektorzy nadzoru budowlanego. Brakuje również specjalistów automatyki i robotyki.

Jakie studia nie dadzą gwarancji zatrudnienia na lokalnym rynku pracy? Z pewnością będą to kierunki ekonomiczne, socjologiczne oraz historyczne. Trudności napotykają na swej drodze również kandydaci z dyplomem dziennikarstwa, bibliotekoznawstwa, politologii oraz pedagogiki.

2 Komentarze Zostaw komentarz

  1. Karol 21 sierpnia 2020 Subscriber

    informatyka – zdecydowanie

  2. XMC Polska 5 lutego 2022 Subscriber

    Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu i progresywnego pressingu, a nie z oglądania się do tyłu. P. Coelho… & TM Created by ENdemol Studio…

Zostaw komentarz