Pomysły na pracę sezonową w Koszalinie

  1. Praca Koszalin
  2. Turystyka - Koszalin
  3. Pomysły na pracę sezonową w Koszalinie
Filter

Bliskość jezior oraz Morza Bałtyckiego sprawia, że Koszalin wiosną i latem jest odwiedzany przez rzesze turystów. Wśród wczasowiczów znajdują się dojrzałe osoby, które chcą podratować zdrowie, a także dzieci wyjeżdżające na kolonie. Wiele osób decyduje się również na rodzinny wypad zorganizowany na własną rękę.

Gastronomia

W związku z powyższym w Koszalinie w okresie wakacyjnym wzrasta zapotrzebowanie na pracowników lokali gastronomicznych. Pracodawcy zatrudniają kelnerów, baristów, barmanów, kucharzy i pomoce kuchenne. Pracy można szukać nie tylko w restauracjach i pubach, ale też w smażalniach ryb oraz w lodziarniach.

Handel

Sprzedaż pamiątek przy plaży, zatrudnienie jako kasjer lub przedstawiciel handlowy, to też niezłe pomysły. Wiele osób podejmuje się prowadzenia własnej działalności gospodarczej, którą zawiesza, gdy kończy się sezon turystyczny.

Zakwaterowanie

Oferty pracy w Koszalinie czekają w hotelach, pensjonatach oraz na terenie obiektów sportowych. Potrzebni są konserwatorzy, pokojówki oraz sprzątacze, jak również pracownicy do stróżowania. Ponadto szanse na etat mają animatorzy zabaw dla dzieci i zajęć sportowych.

Czym charakteryzuje się praca sezonowa?

Większość ogłoszeniodawców oferuje umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Wynagrodzenie zwykle jest atrakcyjne, ale system pracy często obejmuje zmiany 12-godzinne. Warunki zatrudnienia nie są stabilne, ale pracownik ma dodatkowe korzyści w postaci bezpłatnego zakwaterowania, a niekiedy również wyżywienia (dofinansowanie obiadów dla osób zatrudnionych w gastronomii). Pracownicy tego sektora mogą też liczyć na napiwki.

Najwięcej możliwości mają młode osoby (przed 40 rokiem życia) z doświadczeniem w obsłudze klienta. Oferty pracy sezonowej w Koszalinie pojawiają się także w sektorze budowlanym. O zarobek łatwiej jest zatem tzw. złotym rączkom (osobom z wykształceniem technicznym lub zawodowym) oraz kandydatom ze statusem studenta.

Jeżeli marzysz o podjęciu wakacyjnej pracy w Koszalinie, to najlepiej rozpocznij przeglądanie ofert już na wiosnę. Sezonowego zatrudnienia warto szukać także za pośrednictwem wiarygodnych agencji zatrudnienia.

1 Komentarz Zostaw komentarz

  1. XMC.PL 3 lutego 2022 Subscriber

    Urodzileś sie po to, by wieść nadzwyczajne życie, robić nadzwyczajne rzeczy i pomóc nadzwyczajnej liczbie ludzi. – Mike Litman

Zostaw komentarz