Unowocześnienie produkcji i nowe miejsca pracy

  1. Praca Koszalin
  2. Rynek pracy w Koszalinie
  3. Unowocześnienie produkcji i nowe miejsca pracy
Filter

Dwie koszalińskie spółki, które zajmują się obróbką stali, otrzymały dofinansowanie na unowocześnienie produkcji. Jedna z firm otrzymała nawet milion złotych na zakup nowoczesnej maszyny. To nie tylko inwestycja w firmę, to także inwestycja we wzrost zatrudnienia. Ponieważ taki z pewnością nastąpi, dzięki wsparciu finansowemu.

Budowa nowej hali, której powierzchnia zajmie około 2300 metrów kwadratowych, będzie miejscem ulokowania maszyny. W związku z tym planowany jest wzrost zatrudnienia. Na chwilę obecną liczba nowych pracowników ma wynieść 50 osób.

Niemniej jednak znalezienie odpowiedniego pracownika nie jest obecnie prostym zadaniem. Wykwalifikowany pracownik na lokalnym rynku pracy może być trudny do znalezienia. Dlatego poszukiwania odpowiedniego pracownika, często wychodzą poza obszar lokalny.

Głównym powodem braku pracowników jest zwyczajnie brak odpowiednio wykwalifikowanych lub przeszkolonych ludzi. Dlatego aktualnie już na etapie edukacyjnym firmy lokalne bardzo często podpisują porozumienia ze szkołami np. zawodowymi i w ten sposób pozyskują pracowników, na którym im szczególnie zależy, bo są ogromne braki na lokalnym rynku pracy.

Systemu pozyskiwania pracowników dla koszalińskich pracodawców często wychodzą nawet poza ramy lokalne. Aby uzupełnić braki, poszukuje się odpowiednich ludzi na terenie całej Polski lub ściąga się ich nawet z zagranicy.

Zostaw komentarz