Koszalińskie guziki

  1. Praca Koszalin
  2. Informacje o Koszalinie
  3. Koszalińskie guziki
Filter

Kompleks „Koszalin” należący do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma nowego inwestora. Jest nim właściciel fabryki zajmującej się produkcją guzików. Niepozorna rzecz, którą wszyscy używamy na co dzień, może stać się elementem rozwoju gospodarczego.

Budowa nowego zakładu produkcyjnego o wielkości 1000 metrów kwadratowych w koszalińskiej podstrefie to inwestycja warta 2 mln złotych. Nowoczesny park maszynowy to nowe miejsca pracy dla co najmniej 15 osób. Jednak wraz ze wzrostem produkcji, zwiększać się będzie także zatrudnienie.

Podstrefa „Koszalin” została utworzona w 2003 roku. Początkowo zajmowała obszar około 22 hektarów. Na chwilę obecną jest to już 150 hektarów. Jest to zarazem jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów znajdujących się w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

W samym Koszalinie wydano ponad 27 zezwoleń na działalność firm, które zainwestowały ponad 270 milionów złotych i zatrudniają ponad 1300 osób. Cała Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała już 1997 roku i zajęła miejsce dawnej Fabryki Domów w Słupsku.

Zostaw komentarz