Smacznie i relaksująco

  1. Praca Koszalin
  2. Turystyka - Koszalin
  3. Smacznie i relaksująco
Filter

Koszalin to drugie co do wielkości miasto na Pomorzu Zachodnim. Od Morza Bałtyckiego miasto dzieli zaledwie 11 kilometrów. To ciekawe miejsce dla osób, które wolą mniejsze kurorty nadmorskie.

Turystycznie to także ciekawe miejsce. Historia przeplata się tu ze współczesnością. Tuż przy gotyckich zabytkach wyrasta nowoczesna architektura. W Koszalinie wiele się dzieje: wydarzenia kulturalne o międzynarodowej randze rozsławiają miejsca poza granicami kraju. Walory przyrodnicze sprzyjają aktywnej turystyce i wielu formom ciekawej rekreacji.

W Koszalinie zdecydowanie warto wybrać się na Górę Chełmską. Wykopaliska archeologiczne przyniosły odkrycia w postaci pierwszych śladów cywilizacji w tym regionie. Odnaleziono pozostałości po wczesnośredniowiecznym cmentarzysku i kilku obiektach sakralnych i użytkowych z XII i XV wieku.

Słoneczne plaże Koszalina nie są tak przepełnione, jak inne nadmorskie duże kurorty. W związku z tym znacznie łatwiej tu wypocząć i znaleźć ciche i spokojne miejsce.

Koszalin jest także świetnym miejscem wypadowym nad jezioro Jamno. Z gastronomicznej strony to idealne miejsce, aby skosztować zarówno ryby słonowodnej, jak i słodkowodnej. Oczywiście pod dostatkiem tutaj różnorodnej kuchni włoskiej, tureckiej, europejskiej. Jednak głównie na potrzeby turystów, którzy gustują w tychże regionach smakowych. Będąc w Koszalinie, nie można pominąć lokalnych przysmaków. Zalicza się do nich koszaliński chleb, paprykarz szczeciński oraz ogórek jeziorny. Nie można także nie spróbować lokalnego strucla z makiem i pasztetu z gęsi.

Zostaw komentarz