CV (nie)przesadzone

Przymierzając się do poszukiwania pracy w Koszalinie, czy w jakimkolwiek innym miejscu w Polsce, musisz pamiętać o kilku zasadach. Niezależnie od tego, czy poszukujesz swojej pierwszej pracy w życiu, czy stawiasz na zmiany, przygotuj sobie odpowiedni plan. Zrób listę, na której umieścisz najważniejsze punkty „pracy nad poszukiwaniem pracy”. Na pierwszym miejscu przygotuj odpowiednie CV.

CV nierówne CV. Zanim podejmiesz się stworzenia tejże kreacji, zastanów się, na jakie stanowiska chcesz aplikować. Odpowiednio wybrany kierunek działania, pozwoli ci stworzyć dokument dopasowany do stanowiska pracy, które interesuje cię najbardziej. Jeśli pola poszukiwań zostały już zawężone, pora przejść do konstrukcji CV. Dlaczego to takie ważne? Po pierwsze inaczej wyglądać może twoje CV, gdy aplikujesz do pracy na stanowisko bankiera, czy dyrektora banku, inaczej jeśli starasz się o pozycję grafika lub innego pracownika z rodzaju kreatywnych. W drugim przypadku może ponieść cię wyobraźnia, w pierwszym stawiamy na prostotę i klasykę bez udziwnień.

Kształt merytoryczny, czyli forma i zawartość powinny charakteryzować się spójnością we wszystkich dokumentach. Wszelkie informacje, które są niezbędne w procesie rekrutacji, powinny znaleźć się w dokumencie, bez względu na to, na jakie stanowisko aplikujesz.

Ubieganie się o bardziej formalne stanowisko pracy wymaga przejrzystości informacji oraz układu dokumentu. Wszelkiego rodzaju prace biurowe, managerskie wymagają wyglądu oficjalnego dokumentu. Kieruj się zasadą, że aplikując na stanowisko pracy, przesyłasz pracodawcy kompletny dokument, taki, jaki sam chciałbyś otrzymać. Taka forma ma wpływ na postrzeganie przez pracownika kompetencji kandydata.

Niezależnie od stanowiska i formy (formalnej – artystycznej) dokument musi być przede wszystkim czytelny i zawierać wszelkie niezbędne informacje o tobie i twoim dotychczasowym doświadczeniu.

Zostaw komentarz